Рух – один з «трьох китів» здоров'я!

І не тільки тому, що еволюція зробила все можливе, аби ми багато та інтенсивно рухалися. Але й тому, що під час руху відбувається «підзарядка» мітохондрій – важливих внутрішньоклітинних органел – «акумуляторів» організму, які суттєво впливають на його життєздатність.

Рух викликає зміни важливих регуляторних складових організму – цитокінів, які призводять до гармонізації функцій різних систем заради забезпечення їх оптимальнішої взаємодії, поліпшення імунологічного статусу, синхронізації ритмів тощо.

До того ж, рух здатен у відчуттях викликати феномен, який називають «м’язовою радістю» – це наслідок зміни ендокринного фону під впливом руху: зменшується рівень «стресових» гормонів і підвищується рівень «гормонів щастя».

Якщо руху в житті людини замало, то кажуть про гіподинамію і гіпокінезію, які є ендогенними чинниками ризику розвитку хронічних неінфекційних хвороб (серцеві, метаболічні, пухлини тощо). Надлишок руху може призводити до виснаження, травмування і пригнічення різних життєво важливих функцій, у тому числі й тих, що протидіють старінню.

Тому, щоб підтримувати здоров'я на безпечному рівні, руху в житті має бути достатньо. Як вгадати з цією мірою?

Індустрія фітнесу має за мету допомагати тим, хто дожив до свого «понеділка» та бажає покращити фізичний стан без ризику недопрацювати чи зайти в доволі неоднозначну «зону спорту».

Загалом, не доцільно займатися оздоровчим фітнесом самостійно. Стагнація наступає швидко, прогрес припиняється, а час спливає…

В 2016 році я заснував Студію оздоровчого фітнесу «Doctor FIT». Тут відкриті групи оздоровлення, програми тренувань яких базуються на науковому підході до управління здоров'ям і підвищення його рівня.